Modyfikacja opublikowanego formularza

Start  Poprzedni  Dalej

Po opublikowaniu formularza możemy modyfikować niektóre dane formularza. W tym celu zaznaczamy na liście opublikowany lub wycofany formularz, który chcemy modyfikować i wybieramy ikonę edyt.

 

Uwaga! Modyfikacja opublikowanego formularza jest możliwa dla formularzy utworzonych po pierwszym kwartale 2010 roku.

 

Uwaga! Po modyfikacji opublikowanego formularza nie będzie możliwości korygowania reguł, obowiązujących dla wykonanych już publikacji formularza.

 

Otworzy się okno "Formularz", w którym możemy rozpocząć modyfikację danych formularza.

 

Uwaga! Nie można modyfikować danych dotyczących właściciela formularza, symbolu formularza, cyklu zbierania formularza, definicji planu zadaniowo finansowego, z którą powiązany jest formularz, ścieżki sprawozdawczej oraz województw, do których skierowano formularz. Dane te będą niedostępne podczas modyfikacji formularza (oznaczone na szaro). Wszelkie pozostałe dane formularza będą możliwe do modyfikacji.

 

Uwaga! Jeżeli podczas modyfikacji formularza zmienimy komórkę, użytą w treści wyrażenia komórki wyliczanej lub użytą w treści reguły na typ tekstowy lub gdy oznaczymy ją jako "niewypełniana" lub usuniemy tę komórkę z formularza, poprzez usunięcie wiersza lub kolumny formularza, to wyrażenie komórki wyliczanej lub wyrażenie w treści reguły walidującej nie zostanie usunięte. W takiej sytuacji, jeżeli w ramach wyrażenia jest przeprowadzana dla tej komórki operacja sumowania lub różnicy, zostanie zaktualizowane wyrażenie komórki wyliczanej lub wyrażenie w treści reguły walidującej tzn. zostanie usunięta komórka wraz z poprzedzającym ją znakiem operacji (+/-). W przypadku komórki, rozpoczynającej wyrażenie, zostanie usunięta ta komórka wraz ze znakiem operacji (+/-), który występuje po niej.

Jeżeli komórka nie jest poprzedzona znakiem (+/-) lub w przypadku rozpoczynania wyrażenia znak nie występuje po niej, po przejściu do V etapu lub przy próbie zapisania formularza wyświetlony zostanie komunikat, informujący o konieczności zaktualizowania wyrażenia dla komórek wyliczanych lub wyrażenia w treści reguły walidującej.

Mechanizm ten ma również zastosowanie również w przypadku usunięcia wiersza, gdy przesuwane są identyfikatory komórek.

 

Przykład:

Mamy zdefiniowaną treść reguły dla 10 wierszowej tabeli: K1_1_1=K1_2_1+K1_4_1+K1_5_1+K1_9_1+K1_10_1.

W wyniku usunięcia wiersza 4 otrzymamy wyrażenie: K1_1_1=K1_2_1+K1_4_1+K1_8_1+K1_9_1.

Podczas modyfikacji opublikowanego formularza w Etapie I - Dane podstawowe formularza dostępna będzie ikona przywracanie publikacji, za pomocą której możemy przywrócić postać formularza do wybranej publikacji.

 

Uwaga! Ikona ta jest dostępna, jeżeli modyfikowany formularz posiada przynajmniej dwie publikacje.

 

Po wybraniu tej ikony otworzy się okno "Lista publikacji formularza", w którym należy wskazać publikację, do której chcemy przywrócić postać formularza. Przywracanie postaci formularza do wybranej publikacji jest operacją nieodwracalną, dlatego po wskazaniu publikacji pojawi się pytanie, w którym wybieramy Akceptuj, jeśli chcemy tę operację wykonać.

 

przywracanie publikacji_2

 

Jeśli dla wybranej publikacji istnieją opublikowane reguły, to po przywróceniu publikacji pojawi się pytanie czy chcemy przywrócić opublikowane reguły dla modyfikowanego formularza. Jeśli odpowiemy twierdząco, to wszystkie aktualnie przypisane do formularza reguły zostaną zastąpione regułami opublikowanymi dla przywróconej publikacji.

Szczegółowy opis wprowadzania definicji formularza znajduje się w rozdziale "Tworzenie formularza".